Grypa, bostonka, ospa wietrzna, odra, świnka, różyczka, opryszczka, przeziębienie, katar, gorączka…?
Jak szybko wygrzebać się na początku infekcji?
W telegraficznym skrócie:
1. przy pierwszych objawach rozkładania: 1 łyżeczka Miód Maliny Witaminy (1000 mg witaminy C) co 30 minut aż do buntu żołądka i/lub jelit (burczenie, gazy, początki rozwolnienia);
2. po osiągnięciu dawki maksymalnej: 1 łyżeczka co godzinę lub pół łyżeczki co pół godziny;
3. po ustąpieniu objawów: dawka odpowiednio mniejsza, ale nadal wysoka jeszcze przez 2-3 dni, inaczej infekcja może szybko powrócić.

Dzieciom od drugiego roku życia (dzieciom poniżej 12 miesięcy nie zaleca się miodu) można podać połowę tej dawki, ale należy podawać ją równie często. Poziom witaminy C we krwi spada o 50% co godzinę, więc żeby utrzymać optymalnie wysoki poziom cały czas, najskuteczniej jest przyjmować małe dawki, ale często i nieustępliwie.

Przy tak skutecznym kontrataku wirusy wycofują się najczęściej w ciągu doby. W przypadku wirusa bardziej zjadliwego, niż ten, który powoduje zwykły katar (jak wirus ospy wietrznej czy bostonki) nasze dzieci były zdrowe po 3 dobach. Warto więc zawalczyć wcześnie i nieustępliwie, bo nagroda przychodzi szybko. Czasem przez kilka godzin nie widać żadnej różnicy, a potem nagle jest już lepiej. Potrzeba wytrwałości, budzika nastawionego co 30 minut i cierpliwości. No i dużo picia.

Dawka wskazująca na wysycenie organizmu zależy od jego aktualnej kondycji i może diametralnie różnić się od infekcji do infekcji u tej samej osoby. Czasem zaczyna burczeć w żołądku po 6 gramach, a czasem nie zaczyna burczeć nawet po 16g! Nie da się tego przewidzieć, pozostaje eksperymentować, pamiętając o częstym piciu (najlepiej wody).
Warto też pamiętać, że choć niektórzy czekają na konkretną biegunkę, jako punkt dawki maksymalnej, jej wystąpienie jest już krokiem za daleko. To już faktycznie pierwszy objaw przedawkowania i choć nie wiąże się ono z niczym strasznym, lepiej jednak nauczyć się rozpoznawać objawy wysycenia na etapie burczenia w brzuchu 😉

Tutaj kupisz syrop z witaminą C, którym ratujemy się przy każdej infekcji

10 thoughts on “Nie daj się wirusom z witaminą C!

  • annabee says:

   Dzieciom, które nie ukończyły 1 roku życia z zasady nie podaje się miodu. Niektórzy wstrzymują się do ukończenia 2 r.ż.
   Dla nich wszystkich mamy wersję BABY.

 1. Shopper says:

  Proszę o zacytowanie źródeł naukowych polecających doprowadzenie się do rozwolnienia wysokim stężeniem witaminy C jako sposobem LECZENIA infekcji wirusowych.

 2. Julia says:

  Czy w przypadku kiedy walczyła Pani z infekcja u dzieci przez 3 doby, podawała Pani witaminę także w nocy czy na czas spania robiła Pani przerwę? 🙈

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do listy Poinformujemy Cię kiedy produkt będzie znów dostępny.Proszę wpisać swój adres email poniżej.