Jak szybko wygrzebać się na początku infekcji?
W telegraficznym skrócie:
1. przy pierwszych objawach rozkładania: 1 łyżeczka Miód Maliny Witaminy (1000 mg witaminy C) co 30 minut aż do buntu żołądka i/lub jelit;
2. po osiągnięciu dawki maksymalnej: 1 łyżeczka co godzinę lub pół łyżeczki co pół godziny;
3. po ustąpieniu objawów: dawka odpowiednio mniejsza, ale nadal wysoka jeszcze przez 2-3 dni, inaczej infekcja może szybko powrócić.

Małym dzieciom (dzieciom poniżej 12 miesięcy nie podaje się miodu) można podać połowę tej dawki, ale należy podawać ją równie często. Poziom witaminy C we krwi spada o 50% co godzinę, więc żeby utrzymać optymalnie wysoki poziom cały czas, najskuteczniej jest przyjmować małe dawki, ale często.

Dawka wskazująca na wysycenie organizmu zależy od jego aktualnej kondycji i może diametralnie różnić się od infekcji do infekcji u tej samej osoby. Czasem zaczyna mi burczeć w żołądku po 6 gramach, a czasem nie zaczyna burczeć nawet po 16g! Nie da się tego przewidzieć, pozostaje eksperymentować.

Przy tak skutecznym kontrataku wirusy wycofują się najczęściej w ciągu doby. W przypadku wirusa bardziej zjadliwego, niż tego, który powoduje zwykły katar (jak wirus ospy wietrznej czy paskudnej bostonki) nasze dzieci były zdrowe po 3 dobach. Warto więc zawalczyć wcześnie i nieustępliwie.

Tutaj kupisz syrop z witaminą C, którym ratujemy się przy każdej infekcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom o dostępności. Poinformujemy Cię kiedy produkt znajdzie się w magazynie. W tym celu wpisz właściwy adres e-mail.
E-mail Ilość Nie udostępnimy Twojego adresu nikomu innemu.