Grypa, bostonka, ospa wietrzna, odra, świnka, różyczka, opryszczka, przeziębienie, katar, gorączka…?
Jak szybko wygrzebać się na początku infekcji?
W telegraficznym skrócie:
1. przy pierwszych objawach rozkładania: 1 łyżeczka Miód Maliny Witaminy (1000 mg witaminy C) co 30 minut aż do buntu żołądka i/lub jelit;
2. po osiągnięciu dawki maksymalnej: 1 łyżeczka co godzinę lub pół łyżeczki co pół godziny;
3. po ustąpieniu objawów: dawka odpowiednio mniejsza, ale nadal wysoka jeszcze przez 2-3 dni, inaczej infekcja może szybko powrócić.

Dzieciom od drugiego roku życia (dzieciom poniżej 12 miesięcy nie zaleca się miodu) można podać połowę tej dawki, ale należy podawać ją równie często. Poziom witaminy C we krwi spada o 50% co godzinę, więc żeby utrzymać optymalnie wysoki poziom cały czas, najskuteczniej jest przyjmować małe dawki, ale często i nieustępliwie.

Dawka wskazująca na wysycenie organizmu zależy od jego aktualnej kondycji i może diametralnie różnić się od infekcji do infekcji u tej samej osoby. Czasem zaczyna burczeć w żołądku po 6 gramach, a czasem nie zaczyna burczeć nawet po 16g! Nie da się tego przewidzieć, pozostaje eksperymentować, pamiętając o częstym piciu (najlepiej wody).

Przy tak skutecznym kontrataku wirusy wycofują się najczęściej w ciągu doby. W przypadku wirusa bardziej zjadliwego, niż ten, który powoduje zwykły katar (jak wirus ospy wietrznej czy paskudnej bostonki) nasze dzieci były zdrowe po 3 dobach. Warto więc zawalczyć wcześnie i nieustępliwie.

Tutaj kupisz syrop z witaminą C, którym ratujemy się przy każdej infekcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom o dostępności. Poinformujemy Cię kiedy produkt znajdzie się w magazynie. W tym celu wpisz właściwy adres e-mail.
E-mail Ilość Nie udostępnimy Twojego adresu nikomu innemu.