MSM + witamina C
Miód Malina Witamina MSM 500 mg / 5 ml

Siarka organiczna (MSM) jest pierwiastkiem niezbędnym dla dobrego funkcjonowania organizmu.
Sportowcy stosują ją w połączeniu z witaminą C, żeby poprawić wydolność w czasie treningu i przyspieszyć regenerację po nim. Pacjenci cierpiący na choroby zwyrodnieniowe stawów zażywają siarkę, by znacząco poprawić jakość życia, zmniejszyć ból i odbudować zniszczone chrząstki i stawy.

MSM jest niezbędnym dla zdrowia składnikiem diety, który przegrywa z nowoczesnymi metodami uprawy, hodowli, a także przetwórstwa i przechowywania żywności. Większość mieszkańców uprzemysłowionych krajów cierpi dziś z powodu chronicznego niedoboru siarki organicznej. MSM nie jest cudownym lekiem na wszystko – sam z siebie nie leczy, ale umożliwia organizmowi wykorzystanie wszystkich dostępnych mu narzędzi do samo-naprawy.

Siarka jest zasadniczym minerałem warunkującym oddychanie komórkowe, regenerację i detoksykację, a także działa jako prekursor do wykorzystania aminokwasów. Aminokwasy siarkowe to m.in.: cysteina, metionina i keratyna (włosy, paznokcie), elastyna (skóra), glukozamina i chondroityna (chrząstka) odpowiedzialne są za budowę, regenerację i elastyczność tkanki łącznej (kolagen: ścięgna, skóra, kości, żyły, tętnice, błony śluzowe, rogówka oka).

Proponowane dawkowanie
Wysycanie organizmu zaczynamy stopniowo, od 1000 mg MSM rano i wieczorem (2 łyżeczki syropu 2 x dziennie).
W przypadku poważnych dolegliwości stopniowo dochodzimy do dawki 12 000 mg/d (np. 4×2 łyżki dziennie). Opisywano przypadki braku poprawy poniżej dawki 30 000 mg/d.
W każdym jednak przypadku, do maksymalnej dawki dochodzić należy stopniowo i ostrożnie, nie ze względu na ewentualną toksyczność MSM, gdyż jest porównywalna z toksycznością czystej wody, a z powodu przyspieszonej detoksyfikacji organizmu i wiążącymi się z nią dolegliwościami: ból, głowy, osłabienie, nudności, wysypka, biegunka.

Sugerowane docelowe dawki dzienne MSM w podzielonych dawkach – buduj stopniowo, zacznij od jednej łyżeczki (5 ml) 2 x dziennie:
Profilaktycznie: 1 łyżka dziennie (1500 mg MSM + 1500 mg wit C).
Trening (przed/po): 2000 – 3000 mg dziennie (np. 2 x 1 łyżka)
Regeneracja stawów­: 10 000 mg (np. 4 x 2 łyżki)
Bóle/sztywność mięśni/zapalenie cieśni nadgarstka/geriatria: 6 000 mg
Odtruwająco: 15 000 mg + gorące kąpiele magnezowe / sauna
Przeciwpasożytniczo: 8 000 – 12 000 mg
Przeciwalergicznie/astmatycznie: 3 000 mg na godzinę aż do ustąpienia duszności (max 50 000 mg/dobę)
Toczeń: 6 000 mg (np. 3 x 2 łyżki)
Przywrócenie pracy jelit / nadkwaśność żołądka: 1 g MSM + 1 g wit C (2 łyżeczki dziennie)
Niewydolność oddechowa: 1500 mg

Ściąga:
1 łyżeczka to 500 mg MSM + 500 mg wit. C
1 łyżka to 3 łyżeczki, czyli 1500 mg MSM + 1500 mg wit. C

Tak jak w przypadku witaminy C, tak samo w przypadku MSM – wysycenie organizmu poznaje się po reakcji żołądka i jelit. Mądrze jest nie dopuszczać do poważnych rewolucji, tylko już przy pierwszej sugestii ze strony układu pokarmowego, że ma już chwilowo dosyć, dawkę zmniejszyć.

 

A najlepszy MSM na świecie kupisz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom o dostępności. Poinformujemy Cię kiedy produkt znajdzie się w magazynie. W tym celu wpisz właściwy adres e-mail.
E-mail Ilość Nie udostępnimy Twojego adresu nikomu innemu.