Nie chcąc wchodzić w kontrowersyjne tematy, bo każdy ma prawo do własnego zdania, ale chcąc jakoś pomóc zatroskanym rodzicom w tej debacie, powiem tak:
jeśli nie chcesz szczepić dziecka, ale nie czujesz, że masz wybór, osłoń je witaminą C w dużej dawce.

Klasycznym systemem walki witaminą C z wirusami, wysyć organizm szczepionego (również dorosłego) witaminą C co najmniej kilka dni przed i po szczepieniu

Wysycanie to np. 1 łyżeczka Miód Maliny Witaminy / 1000 mg wit C co 30 minut aż do wystąpienia dyskomfortu ze strony żołądka/jelit -> potem utrzymywanie wysycenia, czyli np. połowa dawki jeszcze przez kilka dni.

Jeśli karmisz – na takim poziomie utrzymuj siebie i karm często – strategia ta sprawdza się pięknie również przy ekspresowym zbijaniu żółtaczki noworodkowej.

Dlaczego witamina C ma znaczenie?
Witamina C zmniejsza stan zapalny, a równocześnie pomaga oczyszczać organizm z toksyn, w tym metali ciężkich.
Nie ma więc wątpliwości – może okazać się pomocna.
Dzięki wysokim dawkom witaminy C można zmniejszyć ryzyko NOPu, SIDS, sepsy, czyli warto!

Jeśli masz obawy, ale zamierzasz jednak zgłosić się na szczepienie, zrób, co możesz, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych opisanych w ulotce.

Dzieciom poniżej roku nie podaje się miodu, ale dla tych rozszerzających już dietę, przygotowuję (na życzenie) wersję syropu z cukrem kokosowym zamiast miodu, żeby mogły zażyć witaminy C odpowiednio dużo i pysznie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom o dostępności. Poinformujemy Cię kiedy produkt znajdzie się w magazynie. W tym celu wpisz właściwy adres e-mail.
E-mail Ilość Nie udostępnimy Twojego adresu nikomu innemu.