przeżyliśmy koronawirusaZadałam ostatnio pytanie, kto podejrzewa, że już przeszedł koronawirusa na początku roku i zgłosiło się do mnie 100 osób, z których większość była przekonana, że już chorowali, a część twierdziła, że kogoś takiego zna osobiście.
Historie bliźniaczo podobne – skrajne osłabienie, niespotykanie wysoka gorączka, zapalenie płuc albo przynajmniej bardzo ciężki kaszel i duszności, niezwykle silny ból mięśni całego ciała, całkowite wyłączenie z funkcjonowania domowego i pracy. Wielu donosi też o utracie węchu i smaku, które nie jest niezwykłym objawem w infekcji wirusowej, ale łączone jest szczególnie ostatnio często z koronawirusem (koniecznie należy go uzupełnić, bo to podstawa odporności).
Z tych opowieści można by sądzić, że koronawirus przetoczył się przez Polskę w styczniu i lutym.
Dziś diagnozuje się go tylko na podstawie podobnej listy objawów.
Czy wstecznie też możemy się zdiagnozować? 🙂

Na forach międzynarodowych widzę dokładnie takie same opowieści zaczynające się już w listopadzie, np. na terenie Nowej Zelandii i bardzo duże ilości ludzi od grudnia na terenie Anglii i innych części świata.

Czy tysiące takich spójnych historii mogą być przypadkiem?

Oto co usłyszałam, cytuję:

  1. Jestem pewna na 90%, że mój tata miał to w styczniu. Był taki chory, że się dusił, a lekarka powiedziała mu, że to na pewno nie jest zwykłe zapalenie płuc. Wtedy jeszcze nikt nie myślał o koronie. 2 tygodnie nie był w stanie rozmawiać przez telefon, bo się dusił.
  2. My też mieliśmy “grypę’, w styczniu. Powaliła całe 8 osób w domu. Nie byłam tak chora od lat, a kto przyszedł nam pomóc, był potem chory. Chciałabym, żeby były testy na przeciwciała!
  3. Przeszliśmy już to: mój mąż, ja i córka, tak jak i cały sklep, w którym pracuje mój mąż. Wszyscy bardzo szybko zarażali się od siebie, każdy miał mocne objawy grypowe i bardzo mocny kaszel. Ja przeszłam delikatnie, bo od lat ładuję witaminę C. Mąż wyzdrowiał po kilku dniach też dzięki witaminie.
  4. W lutym narzeczony wrócił z zagranicy, a ja zachorowałam jak nigdy: bóle kości, gorączka (choć nie pamiętam, kiedy w życiu miałam gorączkę), do tego kaszel bardzo mocny, partner to samo, a syn zapalenie krtani. Leżeliśmy w szpitalu, a kaszel ciągnął się jeszcze przez miesiąc.

I tak dalej i tak dalej, z całego świata.

Moja z kolei osobista historia jest taka, że najpierw długo bolało mnie gardło, ale trochę to zbagatelizowałam. Nie miałam czasu się sobą zająć, więc czasem łyknęłam łychę Miód Maliny, a czasem psiknęłam propolis do gardła, ale to tyle. Właściwie mój stan się nie zmieniał, nawet przez chwilę wydawało mi się, że już jest lepiej. A potem nagle zaczęło mnie rasowo rozkładać, więc od razu zarzuciłam 1 gram witaminy co pół godziny. To zazwyczaj jest tak, że przez pierwsze kilka godzin takiej kuracji nie ma żadnej poprawy i za każdym razem się zastanawiam, czy ja sobie tej przeciwwirusowości witaminy C jednak nie przyśniłam, a dopiero po osiągnięciu wysycenia, co czasem wcale nie jest takie szybkie, widzi się nagłą i wyraźną poprawę. Tym razem jednak poprawy nie było. Było mi za to coraz gorzej. Mięśnie bolały mnie tak bardzo i tak wszędzie, że błagałam, żeby ktoś mnie dobił. (Moja znajoma opowiedziała mi właśnie, że na tym samym etapie zaczęła spisywać testament 🙂 ) TO BYŁO STRASZNE.
Już nie pamiętam, kto wpadł na pomysł, żeby mi zmierzyć temperaturę, bo ja nigdy nie mam gorączki, a tu ponad 39! Nie byłam w stanie wstać z łóżka przez 2 doby, ale posłuchałam mądrzejszych ode mnie i zaczęłam budować dawkę tak, że osiągnęłam 80 gramów witaminy C w ciągu dnia. 80 gramów to prawie cała butla Miód Maliny Witaminy! Dopiero wtedy zaczęłam wracać do siebie, a po dwóch dniach takiej dawy byłam już prawie na chodzie. Zniknęło też uczucie ciężkości w klatce piersiowej, powoli zniknął też kaszel. W sumie trwało to wszystko kilka dni, a ja opowiadałam potem, że to jakieś straszne dziadostwo, NA PEWNO jakaś super zjadliwa mutacja grypy w tym roku, bo objawy przecież całkiem grypowe, a ja ostatnią miałam na studiach i nigdy tak strasznej.
Zachorowało pięć z sześciu osób w naszym domu, ale reszcie już podawałam te ogromne dawki od razu, więc wychodzili z tego sprawnie.
Równocześnie mieliśmy zwiększoną ilość zamówień na Miód Malinę, z komentarzami, że wszyscy chorują w rodzinie i okolicy. Niektórzy rodzice zatrzymywali wtedy dzieci w domach, a przedszkola i szkoły były zdziesiątkowane, czasem z trójką dzieci w klasie i bez nauczyciela. Pamiętacie ten czas przed feriami? Ja pamiętam, bo mówiłam, że coś super zjadliwego przewala się przez Polskę. Ale w sumie nie tylko przez Polskę, bo mieliśmy takie same historie z Hiszpanii, Niemiec, Szwecji, Anglii, Stanów, a nawet z Hong Kongu!

Przechorowaliśmy, było ciężko, nie przeczę, ale żyjemy.

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że przeszliśmy właśnie koronawirusa.

Czy zamykanie nas w domach, zamiast badania na obecność przeciwciał jest naprawdę słusznym rozwiązaniem??

 

80 gramami na dobę tej witaminy C wyciągnęłam się z tego domniemanego koronawirusa w kilka dni - przy zwykłym przeziębieniu starcza mi maksymalnie 25 gramów (25 łyżeczek)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Just leave your valid email address below.
Email Quantity We won't share your address with anybody else.