domowy test na pH żołądka z sodą oczyszczoną

Na wstępie przyznam się całkiem bez bicia, że nie miałam odwagi tej metody wypróbować. Uznałam, że potraktuję moje objawy oraz opinię pani osteopatki za wiążącą. Znam jednak ludzi, którzy metodę zastosowali i nie zawaham się użyć ich opinii 😀

Sprawa jest dość prosta – soda oczyszczona jako związek zasadowy w kontakcie z silnym kwasem wejdzie w burzliwą reakcję, tym samym jeśli w żołądku obecny jest silny kwas spowoduje wytworzenie gazu, a w jego następstwie… beknięcie.

Test na beknięcie robi się tak:
1. w szklance wody rozpuść 1 łyżeczkę świeżej sody oczyszczonej,
2. wypij roztwór na pusty żołądek rano,
3. zmierz czas od wypicia do beknięcia.

 

Wynik testu:
0 – 40 sekund -> nadkwaśność (podobno bardzo rzadka sprawa)
40 – 90 sekund -> kwaśność żołądka prawidłowa
2 – 3 minuty -> zbyt wysokie pH żołądka
5 minut i dłużej -> czy ty w ogóle trawisz???

Nasz Najmądrzejszy Pediatra opowiadał nam o kimś, kto wypiwszy miksturę rano beknął dopiero wieczorem 🙂 W takiej sytuacji wiemy, że jest źle. Bardzo źle.

Dobrze jest powtórzyć test jeszcze choć kolejnego ranka, bo wyniki mogą czasem być różne, jednak możemy założyć, że jeśli gaz nie utworzy się w ciągu kilku pierwszych minut, to trawienie jest poważnie upośledzone.

No dobrze, wynik wyszedł tragiczny. Masz mocno niedokwaszony żołądek. Co teraz?

Dr Batmanghelidj w książce ‘Your Body’s Many Cries for Water’ pięknie opisuje proces wytwarzania soków żołądkowych, który w skrócie wygląda to tak:
1. żeby żołądek wytworzył kwas potrzebuje około szklanki wody, jeśli jej nie ma, wyciągnie ją sobie z krwi, która równocześnie się zagęści i spowoduje podniesienie ciśnienia.
Czyli wysokie ciśnienie może być objawem chronicznego odwodnienia.
Ponieważ organizm nie zawaha się odebrać części wody mózgowi, żeby wykorzystać ją do krytycznego procesu trawienia, również migreny mogą być objawem chronicznego odwodnienia.
2. Zanim jednak żołądek wypełni się kwasem, najpierw śluzówka wewnątrz powinna napęcznieć i pokryć się śluzem, który chroni ją przed kwasem – bez wody śluzówka nie stanie się aż tak gruba, jak powinna oraz nie pokryje taką ilością śluzu, jaka jest niezbędna, żeby ochronić ją przed najbardziej żrącym kwasem na świecie.
Czyli w odwodnionym organizmie istnieje więc o wiele wyższe ryzyko uszkodzenia śluzówki, powstania nadżerek i wrzodów żołądka.

Zanim więc sięgniesz po sól, octy czy Betainę HCL, żeby zakwasić żołądek, zacznij pić wodę, by zregenerować śluzówkę.
Ważne jest picie wody wysokozmineralizowanej (lub wody z odrobiną dobrej soli) zwłaszcza przed posiłkami, np. szklankę wody 20-30 minut przed posiłkiem oraz unikanie produktów, które pH podwyższają, np. pyłku pszczelego, wody alkalicznej.
Dopiero po jakimś czasie zacznij dodawać do tej wody żywego octu, soli lub w ostateczności Betainę HCL z pepsyną podczas posiłku białkowego. Wtedy zakwaszanie powinno odbyć się bardziej gładko.

Z resztą, przy mocno niedokwaszonym żołądku octu po prostu nie da się wypić, bo brzuch boli albo jest człowiekowi niedobrze.
Najpierw daj szansę wygoić się śluzówce, potem zakwaszaj żołądek.

Jeśli cierpisz na zgagę i podejrzewasz nadkwaśność, a w wyniku testu nie bekniesz, możesz wnioskować, że to brak kwasu powoduje u Ciebie zgagę, a nie jego nadmiar. Jeśli jedzenie godzinami pływa w twoim żołądku o pH niemal obojętnym, to będą się tam działy przeróżne rzeczy. W takim stanie przyjmowanie leków zobojętniających pH żołądka jest wręcz zbrodnią na własnym organizmie!

Aha i chciałabym już przestać słyszeć o odkwaszaniu organizmu. Organizmu się nie odkwasza – różne organy pracują przy różnym pH, odkwaszenie żołądka będzie strzałem w stopę, a już np. krew ma tak minimalny margines odchylenia w dół i w górę, że tylko odrobina nieprawidłowości i jesteśmy na granicy śpiączki.
Dziękuję za uwagę. Do tematu powrócimy jeszcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiadom o dostępności. Poinformujemy Cię kiedy produkt znajdzie się w magazynie. W tym celu wpisz właściwy adres e-mail.
E-mail Ilość Nie udostępnimy Twojego adresu nikomu innemu.